Bölüm Kisiler Lisansüstü Lisans Kaynaklar Arastirma Haberler
 
+ Staj
   Moodle
   Değişim Programları
   Çift Anadal
   Bilgisayar Lab.
   İlgili Linkler

LABORATUVAR KULLANICI HESAPLARI YÖNERGESİ

Bütün endüstri mühendisliği öğrencilerinin birer kullanıcı adı ve şifresi bulunmaktadır. Bölüm laboratuvarını sadece bu kullanıcı adı ve şifreyle kullanabilirsiniz. Kullanıcı adınız ve geçici şifrenizi bölüm sekreterliğinden öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarlarda oturum açarken IE etki alanını kullanın. İlk defa oturum açarken sizden şifrenizi değiştirmeniz istenecektir. Yeni şifreniz en az 8 karakter uzunluğunda, son iki şifrenizden farklı ve aşağıdaki dört kategorinin en az üçünden karakterler içermelidir: İngilizce büyük harfler (A’dan Z’ye), İngilizce küçük harfler (a’dan z’ye), 10 tabanında rakamlar (0’dan 9’a), noktalama işaretleri (örneğin: !, $, #, %, *, +, _).

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi başkalarıyla paylaşmayınız. Bu hesaplar aynı zamanda yazıcıları ön ödemeli sistem ile kullanmanıza yardımcı olmaktadır. Sizin hesabınızla oturum açıldığında yazıcıdan alınan çıktı başına kotanızdan düşülmektedir. Bu nedenle, kullanıcı hesabınızı gizli tutmanız önemlidir.

Sunucu üzerinde her lisans öğrencisinin 500 MB, yüksek lisans öğrencisinin 2 GB ve doktora öğrencisinin 3 GB alanı vardır. Bu klasöre bütün bilgisayarlardan Bilgisayarım’daki Y: sürücüsüne tıklayarak girebilirsiniz.

 

© Boğaziçi University | Endüstri Mühendisliği